» » Xətai Sənət Mərkəzində "Azərbaycanım" V Respublika uşaq rəsm festivalı keçiriləcək


Xətai Sənət Mərkəzində "Azərbaycanım" V Respublika uşaq rəsm festivalı keçiriləcək

24-05-2022, 16:38
Çap et
Xətai Sənət Mərkəzində "Azərbaycanım" V Respublika uşaq rəsm festivalı keçiriləcək Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "ŞUŞA İli" çərçivəsində uşaqlar, yeniyetmə və gənclərin yaradıcılığını stimullaşdırmaq, əhatə olunduqları mədəni mühitə yanaşma tərzinin təkmilləşdirmək, onların bədii zövqünü inkişaf etdirmək, Azərbaycan xalqının mənəviyyatını, Azərbaycan əsgərinin qəhrəmanlığını, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin mədəni irsinin daha geniş təbliği məqsədi ilə elan olunmuş "Azərbaycanım" V Respublika uşaq rəsm festivalı 27-28 may tarixlərində Xətai Sənət Mərkəzinin sərgi zalında baş tutacaq.
Festival iştirakcilari
27 May tarixində dəvət olunanlar.

• Abbasov Murad Heydər o 2007 -Xəzər rayonu 326 tam orta məktəb
• Abıyeva Lalə 2005 - Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi
• Balanmədov Teymur Samir o. 2006 - Şəki Çayqaraqoyunlu kənd tam orta məktəb
• Cəfərova Arzu Əli qızı 2006 - 58 №- li məktəb
• Dəmirova Səma Amil qızı. 2006 - 187 №- li tam orta məktəb
• Ələkbərova Natavan İntiqam 2006 - V.Mustafazadə adına 2 saylı uşaq incəsənət m
• Heybətova Günel 2007- Art school by Rufana
• Hüseynli Fidan 2005 - Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası dərnək üzvü
• İbrahimli Turan İbrahim 2007- 80 №- li məktəb
• Ismayilova Jale 2005 - 159 №- li orta mekteb
• Məmmədova Aytən 2003 - Kaspi kolleci
• Mirəliyeva Xədicə Gülaga qızı 2005 - Azərbaycan Rəssamlıq Akademiyası 1ci kur
• Qaçabəyova Həlimə 2007 - F. Əmirov adina 6 №- li 11 illik İncəsənət M
• Qasımova Aysu Aqil qızı 2005 - F. Əmirov adına 6 №- li 11 illik incəsənət m
• Quliyeva Şəfa Pərviz qızı 2005 - 187 №- li tam orta məktəb
• Quliyeva Zəhra Vasim qızı 2006 - 255 nömrəli tam orta məktəb
• Qurbanova Aydan 2006 - Сураханский район: школа №- 282
• Tinayeva Fəridə 2006 - KamART İncəsənət Qalereyası
• Ziyəddinova Fidan Fəqan qızı 2007 - 147 №- li texniki-humanitar lisey

28 May tarixində dəvət olunanlar.

• Abdullayev Maksud Qabil o 2012 - 160 №- li gimnaziya
• Aylin Kabden. 2012 - Qazaxıstan.Azerbaijan British College.
• Dadaşova Zərifə Natiq qızı 2013 - 255 №- li tam orta məktəb
• Əliyev İsmayıl İbrahim oğlu 2013 - H.Z.Tağıyev a. toxuculuq kombinat, mədəniyyət evi
• Əlizadə Gülnisə 2008 - Naxçıvan Şahbulaq kənd orta məktəb
• Əsədova Zeyneb.İlham qizi 2011 - 2 №- li V.Mustafayev adına UİM
• Əsədzadə Ayan Qurban 2011 - Sumqayıt ş. C.Cabbarlı adına Mədəniyyət evi
• Əzimova Natella; 2008 24 №- li orta məktəb
• İbrahimova Səbinə 2010 - Masallı ş 11 illik İncəsənət məktəbi
• İsmayılova Sara 2009 - Ordubad r. Nusnus kənd tam orta məktəb
• Məhərrəmova Rəhilə Teymur 2010 - Binəqədi rayon 179 №- li məktəb
• Məmmədli Nərgiz 2011 - Vaqif Mustafazadə adına 2 №- li UİM
• Məmmədli Yusif 2013 - 274 №- li tam orta məktəb
• Mirzəyeva Fatimə 2008 - Lənkəran şəhər Uşaq rəssamlıq məktəbi
• Mustafazadə Səfurə Fərman q 2011 - 108 №- li tam orta məktəb
• Namazova Zəhra Ramin q. 2004 - 141 №- li məktəb
• Tağızadə Gülnur 2008- Lənkəran Şəhər 6 №- li məktəb liseyi
• Xasməmmədov Ruhin 2009 - Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası
• Zəkizadə Miryaqub Mirsahib o 2011 - 293 №- li tam orta məktəb

Nəzərinizə çatdıraq ki,iştirakçılar festival çərçivəsində elan olunmuş müsabiqədə iştirak etmiş və əsəri 18,19,20,21 may tarixlərində sərgilənmiş əsərlər arasından seçilmiş 21 yaşa qədər olan uşaq, yeniyetmə və gənclərdir.
Festivalın gündəliyi:
10.00 - Canlı şəkil çəkmək
11:30 - Furşet
12:00 - Muzeyə getmək
14:00 - Günorta yeməyi
15:30 -Musiqili mükafatlandırma mərasimi və festivalın bağlanışı
Festival iştirakçıları diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaq.
Reytinq: